Spotkania promocyjne

Wydrukuj tę stronę |

4 styczeń 2017

Jak co roku w grudniu, dokładnie 19.12.2016 r. w przedświątecznej atmosferze, mieliśmy zaszczyt gościć w uniejowskim zamku grono Autorów artykułów oraz Członków Zespołu Redakcyjnego czasopisma naukowego „Biuletyn Uniejowski” na spotkaniu promocyjnym tej publikacji.

16 grudzień 2015

4 grudnia 2015 r. na zamku w Uniejowie miało miejsce spotkanie promocyjne tomu 4 czasopisma naukowego „Biuletyn Uniejowski” wydawanego od 2012 r. w ramach współpracy Samorządu Miasta i Gminy Uniejów z Wydziałem Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkanie zostało ubarwione koncertem muzyki poważnej w wykonaniu Duetu Muzycznego „Fiore” – Marii i Joanny Tomala.

23 styczeń 2015

Tradycyjnie już w okresie przedświątecznym, 19 grudnia 2014 roku w sali rycerskiej na uniejowskim Zamku, odbyło się spotkanie promocyjne tomu 3 „Biuletynu Uniejowskiego”. W ramach tego spotkania miało miejsce również składanie życzeń świąteczno-noworocznych oraz uroczysta sesja Rady Miejskiej w Uniejowie.

16 grudzień 2013

7 grudnia 2013 r. w sali rycerskiej na uniejowskim Zamku odbyło się spotkanie promocyjne dwóch publikacji „100 lat Budowania Społeczeństwa Obywatelskiego na Ziemi Uniejowskiej” autorstwa Andrzeja R. Tyczyno oraz tomu II „Biuletynu Uniejowskiego”. Spotkanie zostało ubarwione występami artystycznymi dzieci biorących udział w warsztatach aktorskich i wokalnych, prowadzonych przez znanych aktorów: Olgę Borys z mężem Wojciechem Majchrzakiem oraz Mariolę Napieralską z Teatru Buffo. Dzieci zaprezentowały przedstawienie teatralne o Kubusiu Puchatku oraz zaśpiewały kolędy i piosenki świąteczne.

1 kwiecień 2013

23 marca 2013 r. Sala Rycerska Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich gościła grono osób zaangażowanych w prace nad „Biuletynem Uniejowskim” oraz zainteresowanych jego tematyką. Spotkanie promocyjne tomu I „Biuletynu Uniejowskiego” było zwieńczeniem pracy nad wydaniem rocznika publikowanego w ramach współpracy Uniejowa i Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, nawiązanej w 2011 r. i obejmującej oprócz wydawania czasopisma także organizowanie zajęć i badań terenowych dla studentów, organizowanie konferencji naukowych oraz konkursów na prace dyplomowe o gminie Uniejów. Powitanie Gości i słowo wstępne wygłosił Burmistrz Miasta Józef Kaczmarek, zaś przedstawienia czasopisma dokonała w imieniu Redaktora Naczelnego Prof. Tadeusza Marszała, Dziekana Wydziału Nauk Geograficznych UŁ, Sekretarz Zespołu Redakcyjnego dr hab. Elżbieta Kobojek, prof. UŁ.